Elif Demirkan

CIO

“Merhabalar, ben Elif. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde öğrenciliğime devam ediyorum.

Sınava hazırlık süreci ne kadar uzun ve yorucu bir maraton olsa da bu deneyim benim için çok değerliydi. Uzun saatler boyu azimle çabaladım ve pek çok şeyi öğrenerek kendimi geliştirdim. Gerek kendi atlattığım sınav sürecimden deneyimlerimle gerek çevremden edindiğim gözlemlerle kendinize en iyi yolu çizebilmeniz konusunda yardımcı olmayı umuyorum.

Sınav için motivasyonumu sürekli diri tutmam çok önemliydi. Ancak motivasyonumu kaybettiğim de oldu, zaman zaman pes etmeyi düşündüğüm de. Önemli olanın sonuçlarımdan ders çıkararak ve düştüğümde pes etmeyerek bu yola devam etmek olduğunu hep kendime hatırlattım. Unutmayın ki başarının asıl anahtarı sizde. Önemli olan onu bulup en faydalı şekilde kullanmak. İyi bir çalışma ve inançla yapılamayacak hiçbir şey, ulaşılamayacak bir hedef yoktur. Gün sonunda kendinizle gurur duyacak, yaptıklarınız için kendinize teşekkür edeceksiniz.

Geleceğimizi şekillendirmemizde bir araç olan bu yolda herkesin birçok zorluk yaşadığını biliyorum. Sınava hazırlık sürecinde karşısına çıkan engellerde yalnız olmadığını görmek bence en büyük motivasyon kaynaklarından biri. Ben de daha fazla kişiye ulaşıp onların yanında olmak, deneyemlerimi aktarmak ve yol göstermek için İKTO Akademi’de yer almak istedim. Bu süreçte sizlerle birlikte olup hayallerinize ulaşmanızda yardımcı olmayı çok isterim.”

Shopping Cart
Scroll to Top